turkish   english   russian   italy   german   arabic
Hotline

OEKO-TEX STANDARD 100 DANIŞMANLIK

OEKO-TEX Nedir ?

STANDARD 100 by OEKO-TEX®, zararlı maddeler için test edilmiş tekstil ürünleri için dünyanın en iyi bilinen etiketlerinden biridir. Müşteri güveni ve yüksek ürün güvenliği anlamına gelir.

Oeko-tex Standard 100 etiketi ne anlama geliyor?

Bir tekstil ürünü STANDARD 100 etiketini taşıyorsa, bu ürünün her bileşeninin, yani her iplik, düğme ve diğer aksesuarların zararlı maddeler açısından test edildiğinden ve bu nedenle ürünün insan sağlığı için zararsız olduğu anlamına gelir. Testte, insan sağlığına zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş ve düzenlenmemiş madde hesaba katılır.

Çoğu durumda STANDARD 100 için sınır değerler ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. Kriter kataloğu yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gerekliliklerle genişletilir. Bebek tekstili, giyim, ev tekstili veya dekoratif malzemeler olsun: STANDARD 100 etiketini taşıyan ürünler güvenin sinyalini verir.

OEKO-TEX STANDART 100 NASIL ALINIR?

OEKO-TEX, zararlı maddeler için test edilmiş ve çevre dostu işlemler kullanılarak, güvenli ve sosyal açıdan sorumlu çalışma koşullarında üretilmiş tekstil ürünlerinin her seviyesindeki tüketici ürünlerini ve yarı bitmiş ürünleri vurgulamak için geliştirilmiş bağımsız bir tekstil etiketidir.

Temel olarak, tekstil tedarik zincirinin her seviyesindeki bitmiş tekstil ürünleri ve yarı bitmiş ürünler için, her türlü giysi ve mobilya dâhil olmak üzere, OEKOTEX etiketi alabilir. OEKO-TEX etiketi, tüketiciye, ilgili tekstillerin zararlı maddeler için test edildiğini ve sürdürülebilir şekilde OEKO-TEX talimatlarına uygun olarak üretildiğini gösterir.

OEKO-TEX, zararlı kimyasallara odaklanır; özel sertifikalar arasında OEKO-TEX STANDART 100 ve “Sürdürülebilir Tekstil Üretimi, sürdürülebilir üretim yollarını halka şeffaf ve güvenilir bir şekilde iletmek için tekstil zincirindeki markaları, perakende şirketleri ve üreticileri tanıtan bir sertifika sistemidir. OEKO-TEX STANDART 100 Üretimde (zararlı) kimyasal kullanımını denetler ve tekstil ürünlerinin çevre ve insan sağlığı açısından güvenliliğini belgeler. Ayrıca üretim tesisinin sosyal ve çevresel koşullarını gösteren Versiyonları da mevcuttur.

OEKO-TEX belgesinin önemi üretimde zararlı kimyasalların kullanılmadığını belgeleyerek yeni pazarlara açılma ve ihracat potansiyelini artırma açısından avantaj sağlar. GRS belgesinin temin sürecini kolaylaştırır. OEKO-TEX eksiksiz bir kimyasal Envanter ve kimyasal yönetim dokümantasyonu, kimyasal kazalar için acil durum planları hakkında bilgi, çalışanların iş güvenliği konularında eğitildiğini kanıtlayan belgeler bulunur.

Emisyonlar için izinleri lisanslar, klima, su ve atık su tesisi kullanımı talep eder, Tehlikeli maddelerin kullanımı ve depolanması ve akredite bir laboratuvardan atık su ve çamur testinin sonuçları OEKO-TEX STANDART 100, gönderilen bilgileri inceleyecek ve üretim tesisinin tesislerinde bir denetim sırasında doğrulayacaktır.

Standardın uygulamaya konulması, tekstil tesislerinde düşürülen zararlı risk potansiyeli için bölgesel olarak farklı değerlendirme standartlarını telafi ederek, üreticiler ve perakendeciler için küresel olarak standartlaştırılmış bir kalite güvence sistemi oluşturmuştur. Maddeler. OEKO-TEX sertifikasının kullanılması, sonraki üretim seviyeleri ve tüketiciler için insan Ekolojik gerekliliklere uygunluğu belgeler.

OEKO–TEX nedir sorusunun cevabı ise, standardı, Tekstil ürünlerindeki zararlı maddeleri sınıflandırmak için kullanılan en bilindik standarttır. Eğer bir tekstil ürünü OEKO-TEX 100 etiketi taşıyorsa, üstündeki her malzeme, düğme ve aksesuar zararlı maddeler için test edilmiş ve Ekolojik açıdan zararsız olduğu tespit edilmiştir.

Sertifika yalnızca OEKO-TEX® Birliğine dahil tekstil araştırma ve test enstitüleri ile temsilciliklerinden alınabilir.

Bu sürece yönelik profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

p: +90 850 255 18 87

mail: info@turkuazgozetim.com

OEKO-TEX STANDARD 100 DANIŞMANLIK
Whatsapp iletişim
Müşteri Hizmetleri
Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'ta bizimle sohbet edin