Sanayi Sicil Belgesi – TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

Sanayi Sicil Belgesi

Sanayi Sicil Belgesi

Sanayi Sicil Belgesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 1 inci maddesine göre; Bir maddenin vasıf, şekil, hassa veya terkibini makine, cihaz, tezgah, alet veya diğer vasıta ve kuvvetlerin yardımı ile veya sadece el emeği ile kısmen veya tamamen değiştirmek veya bu maddeleri işlemek suretiyle devamlı ve seri halinde imal veya istihsal eden yerlerle madenlerin çıkarılıp işlendiği yerler (Sanayi İşletmesi) ve buralarda yapılan işler (Sanayi işleri) sayılır.

Yukarıda anılan Kanunun 1 inci maddesine göre tanımı yapılan imalat sanayi, madencilik, taş ocakçılığı, su ve gaz istihsali, enerji üretimi, gıda ve yem imalatı, ağaç ve mobilya sanayi imalatı, yapı malzemesi imalatı, kimya sanayi imalatı, ilaç sanayi imalatı, tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sanayi imalatı sektörlerinde faaliyet gösteren, sanayi ürünü imal eden sanayi işletmelerinin Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinden aldıkları belgedir.

Sanayi Sicil Belgesi ’nin en önemli kullanım alanı elektrik kullanımındaki kw/saat başına %25 indirimdir. Sanayi Sicil Belgesi ‘ni almayan bir firma ticarethaneler için olan tarifeden elektrik faturası öderken Sanayi Sicil Belgesi ‘ne sahip bir firma Sanayi tarifesinden elektrik faturasını öder.

Sanayi Sicil Belgesi almak uzman Turkuaz ekibi ile artık çok kolay. Zaman kaybetmeden bize ulaşın, Sanayi Sicil Belgenizi almanız için gerekli işlemlere hemen başlayalım. Ya da formu doldurun biz sizi arayalım.

WhatsApp Nasıl Yardımcı Olabilirim?