Prımark Tedarikçi Denetimleri

Prımark Denetimleri

Prımark için üretici  her işletme, sipariş vermeden önce uluslararası kabul görmüş standartları karşılamayı taahhüt etmelidir. Primark kendisi ile çalışan işletmeler ve fabrikalar konusunda çok seçici davranmaktadır. 

İşletmeniz Prımark ‘ ın  onaylı fabrika listesine girdikten sonra, kaynak ülkelerde bulunan 100’den fazla uzmandan oluşan Etik Ticaret ve Çevresel Sürdürülebilirlik Ekibi, işletmenizin sosyal uygunluğunu ve standartlarını izlemek için çeşitli zamanlarda denetimler gerçekleştirmektedir.

Prımark Davranış Kuralları, hazır giyim ve tekstil endüstrisindeki standartları olumlu yönde etkilemek için yürüttüğü programlar ve politikalar ile işletmeleri denetlemekte ve Sosyal Uygunluk açısında değerlendirmektedir.

Prımark 2006’dan beri bağımsız Etik Ticaret Girişimi (ETI) üyesidir ve 2011’den beri en üst düzey liderliği elde etmiş durumdadır. Bir ETI üyesi olarak, içinde bulunan ETI’ nin Temel Kodunu içeren Davranış Kuralları vardır.

Birleşmiş Milletler organı olan Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) standartlarına dayanarak bu kuralları işletmelere uyarlar ve denetimlerinde ETI Base Code (Smata 6.0 SEDEX) kriterlerini baz almaktadır.

İşletmenizin bu denetimlere hazırlanması eksikliklerinin tespiti ve Prımark Etik Davranış Kurallarının uygulanabilmesi için uzman denetçi ve danışman kadromuz ile firmalarımıza hizmet vermekteyiz.

WhatsApp Nasıl Yardımcı Olabilirim?