STANDARD 100 by OEKO-TEX Nedir ?
  • Danışma Hattı
  • +90 850 255 1 887

STANDARD 100 by OEKO-TEX Nedir ?

TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

STANDARD 100 by OEKO-TEX Nedir ?

STANDARD 100 by OEKO-TEX Nedir ?

STANDARD 100 by OEKO-TEX®, zararlı maddeler için test edilmiş tekstil ürünleri için dünyanın en iyi bilinen etiketlerinden biridir. Müşteri güveni ve yüksek ürün güvenliği anlamına gelir.

Oeko-tex Standard 100 etiketi ne anlama geliyor?

Bir tekstil ürünü STANDARD 100 etiketini taşıyorsa, bu ürünün her bileşeninin, yani her iplik, düğme ve diğer aksesuarların zararlı maddeler açısından test edildiğinden ve bu nedenle ürünün insan sağlığı için zararsız olduğu anlamına gelir.

Testte, insan sağlığına zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş ve düzenlenmemiş madde hesaba katılır. Çoğu durumda STANDARD 100 için sınır değerler ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. Kriter kataloğu yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gerekliliklerle genişletilir.

Bebek tekstili, giyim, ev tekstili veya dekoratif malzemeler olsun: STANDARD 100 etiketini taşıyan ürünler güvenin sinyalini verir.


Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2021 Turkuaz Gözetim Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.|Tasarım ve Uygulama Ajans Penna Tarafından Yapılmıştır.