SLCP Denetimi
  • Danışma Hattı
  • +90 850 255 1 887

SLCP Denetimi Nedir ?

TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

SLCP Denetimi Nedir ?

SLCP Denetimi Nedir ?

SLCP  ( Social Labor Convergence Program) Nedir ?

Giyim ve ayakkabı endüstrisinde denetim yorgunluğunu ortadan kaldırmayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen, çok paydaşlı bir girişim. Tüm endüstri paydaşları tarafından kullanılabilecek, çalışma koşullarına ilişkin yüksek kaliteli karşılaştırılabilir veri seti için araçlar ve sistem sağlıyor. Bu, tedarik zincirlerinde şeffaflığı artırır, sosyal denetim ihtiyacını azaltır ve nihayetinde kullanıcıların kaynakları daha iyi çalışma koşulları için yeniden dağıtmasına olanak tanır.

SLCP neden kuruldu? 
 
Kanıtlar, sosyal denetimin kendi içinde giyim ve ayakkabı endüstrisindeki çalışma koşullarını iyileştirmek için çok az şey yaptığını göstermiştir. Bununla birlikte, son 20-30 yılda sosyal denetimde, üreticileri yılda birden çok kez tekrarlayan ve tekrar eden, yoğun denetimlere maruz bırakan bir artış olmuştur. Geleneksel olarak, şirketlerin kendi denetim protokollerini oluşturmaları ve bulgularını paylaşmamaları nedeniyle endüstri genelinde işbirliği eksikliği olmuştur. SLCP, bu soruna sistematik bir çözüm geliştirmek için kurulmuştur.
 
SLCP ne yapar?
 
SLCP, sosyal denetime harcanan zaman ve parayı azaltmak için ortak bir araç oluşturmak ve uygulamak için çeşitli paydaşları bir araya getirmiştir.
 
SLCP'nin amacı, tasarrufları denetimden çalışma koşullarını iyileştirmeye yönlendirmektir. Birleşik Değerlendirme Çerçevesi  (Converged Assesment Framework) aracılığıyla SLCP, üreticilerin kendi sosyal ve işgücü verilerinin sahipliğini almalarını sağlar. SLCP, karşılaştırılabilir tek bir veri seti sağlar ve paydaşlar arasında işbirliğini kolaylaştırır.
 
SLCP doğrulanmış verilerin faydaları nelerdir?
 
Bir tesis, SLCP doğrulanmış verilerini istedikleri kadar paydaş ve müşteriyle paylaşabilir. SLCP doğrulanmış veriler, farklı standartlar veya Davranış Kuralları ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, markalara, perakendecilere ve standartlara, ihtiyaçlarına göre verilere kendi puanlamalarını veya yorumlarını ekleme esnekliği sağlar. SLCP ile verileri zaman içinde ve ülkeler, bölgeler ve katmanlar arasında karşılaştırmak için büyük bir potansiyel vardır.
 
SLCP standardı ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2021 Turkuaz Gözetim Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.|Tasarım ve Uygulama Ajans Penna Tarafından Yapılmıştır.