MADE IN GREEN DANIŞMANLIK – TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

MADE IN GREEN DANIŞMANLIK

MADE IN GREEN Etiketi Nedir ?

MADE IN GREEN by OEKO-TEX etiketi, bir eşyanın zararlı maddeler için test edildiğini doğrular.

STANDARD 100 by OEKO-TEX veya LEATHER STANDARD by OEKO-TEX® uyarınca sertifikasyon yoluyla gerçekleştirilir . Aynı zamanda tekstil veya deri ürününün sosyal sorumluluk çalışma koşulları altında sürdürülebilir süreçler kullanılarak üretildiğini garanti eder.

Etiketli ürünün üretildiği ülkeleri ve üretim tesislerini izlemek için etiketin üzerinde benzersiz bir ürün kimliği kullanabilirsiniz.

MADE IN GREEN etiketi ne anlama geliyor?

Made in Green ile etiketlenen her bir ürün, benzersiz bir ürün kimliği veya QR kodu kullanılarak izlenebilir. Etiket, tekstil veya deri eşyanın üretildiği üretim tesisleri, tesisin ait olduğu üretim aşaması ve üretimin yapıldığı ülkeler hakkında bilgilere erişim sağlar.

MADE IN GREEN etiketi, size ürünün üretildiği tüm aşamalar hakkında bilgi verir :

  • Zararlı maddeler için test edilmiş malzemelerle ,
  • Çevre dostu tesislerde,
  • Güvenli ve sosyal açıdan sorumlu işyerlerinde üretildiği anlamına gelir

OEKO TEX MADE IN GREEN sertifikası nasıl alınır ?

Made in Green ;

Çevre dostu ve sosyal sorumluluk bilinciyle üretilen, zararlı maddelere karşı test edilmiş tekstil ürünleri için izlenebilir bir ürün etiketidir. Tekstil dışı / deri bileşenleri ör. Aksesuarlar gibi her tür tekstil ör. Giysiler, ev tekstili ve deri ürünleri ör. Giysiler, bitmiş ve yarı mamul deriler için izlenebilir bir ürün etiketidir. MADE IN GREEN etiketi, bir eşyanın zararlı maddeler için test edildiğini doğrular. Aynı zamanda tekstil veya deri ürününün sosyal açıdan sorumlu çalışma koşulları altında sürdürülebilir süreçler kullanılarak üretildiğini garanti eder.

OEKO TEX MADE IN GREEN zararlı maddeler için test edilmiş ve çevre dostu işlemler kullanılarak, güvenli ve sosyal açıdan sorumlu çalışma koşullarında üretilmiş tekstil ürünlerinin her seviyesindeki tüketici ürünlerini ve yarı bitmiş ürünleri vurgulamak için geliştirilmiş bağımsız bir tekstil etiketidir. Temel olarak, tekstil tedarik zincirinin her seviyesindeki bitmiş tekstil ürünleri ve yarı bitmiş ürünler için, her türlü giysi ve mobilya dâhil olmak üzere, OEKO TEX MADE İN GREEN etiketi alabilir.

MADE IN GREEN etiketi, tüketiciye, ilgili tekstillerin zararlı maddeler için test edildiğini ve sürdürülebilir şekilde talimatlarına uygun olarak üretildiğini gösterir.

Oeko-tex Made in Green etiketi

Bu etiket tüketiciye ürünün zararlı maddelere karşı test edildiğini ve OEKO-TEX rehberliğinde, sürdürülebilir bir şekilde üretildiğini gösterir.

OEKO TEX MADE IN GREEN olarak etiketlenen her bir parça, müşteri için tam anlamıyla şeffaflık ve takip edilebilirlik sağlayan bir ID ve QR kod içerir.

En yüksek üç yıldız derecesine sahip olan üç etiketten biri “MADE IN GREEN OEKO-TEX” etiketidir. Sonuç olarak, MADE IN GREEN, kimyasal yönetimi, atık su ve çalışan hakları ile ilgili en yüksek gereksinimleri karşılamaktadır.

Tüketim ürünleri ve yarı mamullerin, tekstil zincirinin her seviyesinde zararlı maddeler için test edilmiş malzemelerden yapıldığını, çevre dostu süreçler kullanılarak, güvenli ve sosyal sorumluluk gerektiren çalışma koşulları altında üretildiğini vurgulayan bağımsız bir tekstil etiketidir.

Ürünün toplam ağırlığının% 5’ine eşit veya bunu aşan tek bileşenler sertifikalı üretim tesisleri sadece ıslak / kimyasal üretim tesisleri için geçerlidir. Bu değer zincirindeki ilgili kurumlar OEKO TEX MADE İN GREEN sertifikası ile tasdiklenir.

Sertifika yalnızca OEKO-TEX® Birliğine dahil tekstil araştırma ve test enstitüleri ile temsilciliklerinden alınabilir. Bu sürece yönelik profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

p: +90 850 255 18 87

mail: info@turkuazgozetim.com

WhatsApp Nasıl Yardımcı Olabilirim?