Kapasite Raporu İşlemleri – TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

Kapasite Raporu İşlemleri

  • Ticaret ve Sanayi Odalarına kaydolarak sanayi kuruluşu niteliği kazanan özel veya tüzel kişiliklerin irtibat bilgilerini, üretim konularını ve yıllık üretim kapasitelerini, teknolojilerini, makine parkını, kullandıkları hammaddeleri, sermaye ve istihdam bilgilerini ve benzeri konuları içeren, kuruluşun kimlik kartı niteliğindeki kapasite raporlarını İstanbul Sanayi Odası organizasyon yapısı içerisinde,  düzenlenmektedir.
  • Ticaret / Sanayi Odası tarafından görevlendirilen ekspertiz heyetleri ile firma işyerinde yapılan inceleme ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda düzenlenen kapasite raporları, prosedür gereğince Odalarca elektronik ortamda hazırlandıktan sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (T.O.B.B) onayını almak zorundadır.
  • Kapasite raporlarının yanıltıcı veya haksız rekabete neden olabilecek bilgiler içermemesi büyük önem taşıdığından, hesaplamalarda T.O.B.B. tarafından belirlenen kriterler ve hesaplama yöntemleri esas alınmaktadır.
  • Kapasite Şubesi tarafından kapasite raporlarında yer alan ürünler ile makine ve tüketim kalemleri TÜİK ve TOBB tarafından belirlenmiş kodlama sınıflamasına göre kodlanmaktadır. Ürünlerin kodlanmasında PRODTR 2010, makine ve tüketim kalemlerinin kodlanmasında ise CPA 2008 sınıflama sistemi kullanılmaktadır.
  • Turkuaz ekibi olarak Ticaret/Sanayi Odaları tarafından belirlenmiş ilkeler çerçevesinde kapasite raporlarınız uzman ekibimizce hazırlanmaktadır.
  • Zaman kaybetmeden bize ulaşın, kapasite raporu almanız için gerekli işlemlere hemen başlayalım. Ya da formu doldurun biz sizi arayalım.
WhatsApp Nasıl Yardımcı Olabilirim?