İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri – TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

OSGB Hizmetleri

 • İş Güvenliği Uzmanı Hizmeti

İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip profesyonel kadromuz ile Az Tehlikeli, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli iş yerlerine A, B ya da C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ile İş Güvenliği Hizmeti vermekteyiz.

Turkuaz Gözetim bünyesinde görevlendirilen her İş Güvenliği Uzmanı 29.12.2012 Tarih ve 28512 Sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK ve İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU kapsamında bulunan tüm yükümlülükleri yerine getirmekten sorumludur.

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’ e buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. (Mevzuat Detayları)

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ ÇALIŞMA SÜRELERİ

İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

(İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Madde 12)

 1. a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 60 dakika.
 2. b) Diğer işyerlerinden:

1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.
2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 20 dakika.
3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 40 dakika.

 • İş Yeri Hekimi Hizmeti

(İşyeri Hekimliği belgesine sahip profesyonel kadromuz ile Az Tehlikeli, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli iş yerlerine İş Sağlığı Hizmeti vermekteyiz.

 • Turkuaz Gözetim ve Belgelendirme bünyesinde görevlendirilen her İşyeri Hekimi 20.07.2013 Tarih ve 28713 Sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKVE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU kapsamında bulunan tüm yükümlülükleri yerine getirmekten sorumludur.
 • İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK’ e buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. (Mevzuat Detayları)
 • İŞYERİ HEKİMLERİNİN ÇALIŞMA SÜRELERİ
 • İşyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
 • (İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Madde 12)
 • a) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 5 dakika.
 • b) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.
 • c) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika.)
 • Diğer Sağlık Personeli Hizmeti

(İşyeri hemşireliği belgesine sahip profesyonel kadromuz ile sağlık ve güvenlik risklerinin önlenmesi ve koruyucu hizmetlerin yürütülmesi için gerekli tedbirlerin belirlenmesi, tedbirlerin uygulanması işlerini yürütmek üzere Diğer Sağlık Personeli hizmeti vermekteyiz.)

WhatsApp Nasıl Yardımcı Olabilirim?