KOSGEB Danışmanlığı
  • Danışma Hattı
  • +90 850 255 1 887

KOSGEB Danışmanlığı

TURKUAZ GÖZETİM BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ

KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB DANIŞMANLIK DESTEĞİ

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltılmış adı olan KOSGEB, 1990 yılında kurulmuş olup Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ilgili kuruluşudur. Ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında ülkemizin adeta lokomotifi konumundaki küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) payını ve etkinliğini artırmak, rekabet edebilme düzeylerini yükseltmek, sanayide Entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek KOSGEB'in en önemli amaçları arasındadır. Yapılan bu değişiklikle KOSGEB, geniş bir veri tabanına kavuşmuş olup böylelikle ülke ekonomisine can veren birçok KOBİ'nin gelişimine destek veren kamu kuruluşu halini almıştır. İşletmelerin/girişimcilerin; yeni bir ürün/süreç/hizmet üretilmesi, mevcut bir ürün/süreç/hizmet geliştirilmesi, iyileştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi vb. konulardaki ar-ge niteliği taşıyan projelerine KOSGEBDanışmanlığı destek hizmeti verilmektedir.

KOSGEBTEN NASIL YARALANABİLİRİM? 

Girişimcilik Destek Programı, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması için başlatılan bir destek programıdır. KOSGEB veri tabanına kayıt yapılıp KOBİ bilgi beyannamesi ve KOBİ bilgi dokümanı doldurularak doküman ekinde belirtilen belgeler olan: işletmenin kayıtlı olduğu odadan alacağı sicil gazetesi, noterden alacağı imza beyannamesi ile birlikte KOSGEB Danışmanlığı ile başvuru yapılır.

Bu açıdan KOSGEBTEN NASIL YARALANABİLİRİM? Sorusu araştırma konusu oldu. Yenilikçi ve büyüme potansiyeli yüksek olan iş fikirleriyle, istihdamın ana faktörlerinden olan, katma değer oluşturan ve ülke ekonomisinin ilerleyişinde önemli bir yere sahip olan girişimciler; başarıya ulaştıktan sonra bu yolu izlemek isteyen girişimcilik ruhu yüksek binlerce girişimci adayını, KOSGEB Danışmanlığıteşvik eden baş aktörlerdir. İşletmelerin gelişiminde ve sürdürülebilirliğinde büyük önem arz eden üretim, yönetim, pazarlama, insan kaynakları ve finans alanlarındaki iyileştirmeler için KOSGEB Başkanlığınca başvurusu onaylanan KOSGEB hizmeti almaları durumunda destek verilir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında Türkiye’de orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlerdeki katma değeri yüksek ürünlerin ve bu sektörlerin gelişimi için,  kritik önemi haiz ürünlerin üretimini artırmaya yönelik küçük ve orta büyüklükteki işletmelere ait yatırım projelerinin desteklenmesi durumunda da  KOSGEB Danışmanlığı desteği ile başvurulabilir.

KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB destek, hibe ve kredileri konusunda danışmanlık, iş planı hazırlama ve rehberlik hizmetleri için Turkuaz Ekibi olarak Kosgeb Danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.İster yeni bir iş fikri ile içerisindeki girişimciliği ateşlemeye hazır, yeni başlayan biri olarak yeni girişimci desteği iş planına ihtiyacınız olsun, isterse hali hazırda devam eden işletmeniz veya firmanız için kobi proje desteği veya ar-ge desteği gibi proje desteklerinden faydalanmayı arzu eden bir mevcut kobi olun, Profesyonel danışmanlık ekibi  olarak yanınızdayız.

Yeni Girişimci Desteği İş Planı Hazırlama;

Kendi işinizin patronu olmak için çıktığınız bu yeni girişimcilik yolunda, ileriye dönük bir projeksiyon hazırlayabilmek amacıyla oluşturacağınız iş planını(business plan) hazırlamanıza yardımcı olmaktayız.

Kobi Proje Desteği;

Mevcut işletmeniz için alabileceğiniz kobi proje desteği, ar-ge desteği, personel desteği, tanıtım desteği alanında sizlere destek projesi hazırlama ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Kobi proje desteği ile üretimi, ihracatı, istihdamı, verimliliği attırmak gibi bir veya birkaç hedefi olan projelerinizi hazırlayarak daha çok hizmet odaklı harcamalarınız için Kosgeb desteği ile işlerinizi kolaylaştırarak rekabet avantajınızı arttırmaya çalışmaktayız.

KOSGEB danışmanlık süreciyle alakalı iletişim numaralarımızdan veya web sitemizdeki başvuru formundan bize ulaşın.

0850 255 18 87

info@turkuazgozetim.com


Sosyal Medya Hesaplarımız

Copyright © 2021 Turkuaz Gözetim Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.|Tasarım ve Uygulama Ajans Penna Tarafından Yapılmıştır.