Sedex nedir ?
amfori BEPI nedir?
Eylül 28, 2018
Zara denetimi nedir?
Ocak 12, 2019

Sedex nedir ?

SEDEX İngiltere’ de kurulmuş kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Tedarikçilerin iş kanunu ve çeşitli müşteri standartlarına göre gerçekleştirilen etik uygulama sonuçlarının saklandığı ve ilgili müşterilerle paylaşıldığı web tabanlı uluslararası bilgi/ veri depolama ve paylaşım platformudur.

SEDEX MEMBERS ETHICAL TRADE ASSOCİATION (SMETA) Denetimleri üretim yerlerindeki çalışma koşullarının, Yerel ülke kanunlarına, İlgili Tüzük ve Yönetmeliklere ve ETI standardına göre değerlendirilmesidir.

Sedex denetimine nasıl hazırlanabilirim?

Sedex Denetiminizin “en iyi şekilde sonuçlanması için” öncelikle sıkı bir ön çalışma gerekmektedir. Sedex her sene denetimde yenilikler isteyebilmektedir. 2017 senesinde de insan hakları ve tedarik zinciri yönetimi gibi bazı eklemeler olmuştur.
“Sedex Denetimi almak , Sedex ‘ten geçmek demek olmadığından”, raporunuzda karşılaşacağınız her uygunsuzluk sizin için sorun teşkil edebilir.
Bu konuda TURKUAZ Ekibi, adım adım Sedex Danışmanlığı’ nda sizlerin yanında olacaktır. Sedex için Danışmanlık ve diğer hizmetlerimizin detayları için bize ulaşınız.

Comments are closed.

WhatsApp Nasıl Yardımcı Olabilirim?